Mami, potřebuju HRU NA NESMÍŠ!!!

.. Jak Vaše děti zvládají cestování?? Pro mně je cestování mega náročné. Přesuny, cizí prostředí, neustále něco musíme nevíme nebo nesmíme. Uf! Když jsem balila hračky na dovolenou, říkala jsem si tudíž „hlavně nezapomenout nabízet Léčivé hry“. Ale nakonec to nebylo jak zapomenout, protože syn už ví, jak mu to pomáhá a pravidelně si sám říkal: Potřebuju hrát NESMÍŠ.

 

Spočívá to v řadě příkazů, které nadšeně porušuje.

Čím větší mají efekt, tím lépe.

Postupně jsme dospěli k oblíbené variantě: „Nééé další věc už z batohu vyhodit nééééé! To snad ne, zas je venku!!“ Smích a nadšení. Lze hrát kdekoliv, při čekání, atd.

A k případnému dotazu „co se takovou blbostí dítě učí???„: děti velmi dobře chápou rozdíl mezi realitou a hrou. Když syn vyhazoval obsah batohu na fotce, u flašky se zastavil a konstatoval: Ale musíme dát pozor, aby se neodkutálela pryč a nespadla někam! To by bylo blbý! To, že hraje hru, nezenamená, že padá do nějakého stavu bez hranic…

A co se tím učí? Myslím si, že se učí, že skrz fantazii, legraci, smích a přijetí si můžeme dobít baterky, i když je zrovna 30C ve stínu a čeká nás další letiště. A syn je pak zlatý, má sílu spolupracovat.

Vyzkoušíte? Vyzkoušejte. A máte-li pochyby, kupte video  – podrobně tam rozebíráme, co komu a proč brání dobíjecí hry hrát. Většinou je to nějaký typ obavy „aby nám to nepřerostlo přes hlavu a nelitovali jsme“. Řešení: prostě to v situaci, kdy máte čas a kapacitu, vyzkoušet a pak vyhodnotit.