Léčivé hraní pro ty, kdo mají málo času „to studovat“

Dobrá zpráva: Připravujeme Léčivé hraní po kapkách. Za ty roky, co Léčivé hraní vysvětluji, jsem nashromáždila hodně dotazů z praxe: jaké konkrétní hry zkoušet nabídnout, jak si poradit s různými herními situacemi (např. dítě chce mocenskou hru, ale vy na to právě teď nemáte čas). Co dělat, čeho se vyvarovat.

Rozhodla jsem se udělat takové „Často pokládané otazky“ formou krátkých, pár minutových videjí. Otázka – odpověď.

Slibuji si od toho, že by to bylo užitečné pro rodiče, kteří nemají čas koukat na dlouhý videoseminář, nebo číst dlouhé texty.

Že si můžou nastavit vlastní rychlost postupu. Třeba si říct „každou středu a sobotu se kouknu na pětiminutové video“. A pak pár dnů uvažovat o tom, co tam bylo řečeno. Náš mozek funguje tak, že když se pravidelně vracíme k nějakému tématu, vyhodnotí to tak, že téma je důležité. Lépe si to zapamatuje a obrací k tomu pozornost. Dá se tedy čekat, že „Léčivé hraní po kapkách“ u vás způsobí, že častěji si vzpomenete, že chcete s dítětem hrát nějakou léčivou hru, nebo s ním přímo jít na herní rande, nebo prostě jen nějakou situaci obrátit do smíchu a „blbnutí“.

Mám hodně reakcí ve smyslu „Seminář byl skvělý, ale pak jsem na to zase úplně zapomněla, jako typicky na většinu seminářů“. Tak nové „videoodpovědi“ by mohly pomáhat i lidem, kteří už vědí, oč s Léčivým hraním jde.

Pokud vás to zajímá víc, můžete se podívat, jaké otázky zatím plánuji do Léčivé hraní po kapkách zpracovat: Léčivé hraní po kapkách – obsah.