TEN NEJVĚTŠÍ SVĚTELNEJ MEČ, MAMI!

Dítěti při rýmě začalo téct z oka, což neznám, google říkal „asi to přejde do zánětu spojivek“, což mě trochu vyděsilo. Kapat 6x denně oftalmoseptonex by byla u nás prekérka (syn absolutně nesnáší, když se mu dělá něco s tělem). Tak jsme najeli na total relax pohoda režim a přemýšlela jsem, co jiného bych ještě mohla dělat 6x denně, abych podpořila synkův vnitřní boj s chorobou.

A ukázalo se, že je to „světelný meč, ten nejsilnější„.

 

Navedl mě na to Theo – rozehrával vyprávění, kde vystupovaly fakt nebezpečné příšery, ovšem on měl ty nejlepší zbraně, diamantový, laserový, světelný, kterýma je šlo posekat. Vzpomněla jsem si, jak Aletha Solter uvádí, že při oslabení nemocí jsou velikášské pocity („jsem ten nejsilnější rytíř na světě…“) velice přínosné. Děti dokážou ještě plně využívat magického myšlení – když jsou nejsilnější na světě, tak v nějakém smyslu fakt jsou. Dodává jim to sílu na boj s chorobou.

Čili jsem se hned chytla a eskalovala to do zápletek, kdy Theo svou dovedností zachránil celou rodinu a tak dále. Syn pobíhal po bytě, máchal vánoční LED dekorací a hodně ho to bavilo (fotku bohužel nemám, tak aspoň panáčka a svíčku – spoustu svíček jsem si zapálila zase já, aby „temno odešlo„).

Takhle jsme to hráli několik dní. Oko je v pohodě. Co pomohlo? Mlíko s medem? Preventan Akut? Šumivý celaskon? Já věřím, že trochu i ten nejvetší světelnej meč, kterej -mami- mění barvy a každá barva tu příšeru seká jinak, hele, koukej, takhle.