Ebook Léčivé hraní

„Miri, já chápu, jak to s tím léčivým hraním s Lukášem myslíte, věřím, že to dětem pomáhá. Ale já to mému muži neumím tak podat! Dneska si Honzík nechtěl nechat oblíknout pyžamko. Říkala jsem muži, že ať se klidně s ním honí po bytě a snaží se ho oblíknout a nechá Honzu zdrhat, že máme čas, ať si zablbnou. Ale muži to připadá divné a nebezpečné!

Připadá mu totiž šílené nechat děcko nad sebou šéfovat!  A já ho chápu a sama vlastně nevím, zda do toho chceme jít…

Nebo ty tvoje další příklady, třeba posluhovat mu jako miminku, i když jenom ve hře?? Nebo hrát si desetkrát znovu na to, že se zrovna narodilo??

Muži se to fakt nezdá! Takže – nemáš nějaké články, výzkumy, nebo něco, od autorit, že bych mu to dala přečíst?“

Rozumíme. Dělat dětem doma „terapii“ je v Česku hodně nezvyklé.

Ale dobrá zpráva je, že články a vysvětlení existují! O těchto hrách mluví uznávané expertky na mírové soužití s dětmi: Naomi Aldort, Laura Markham a hlavně Aletha Solter, která je vědkyně a řeší to jako výzkumný úkol posledních třicet let, a od ní jsme se toho nejvíc naučili.

Připravili jsme e-book  Léčivé hraní

  • několik ukázek her a vysvětlení psychologického mechanismu za nimi
  • co je Mocenská hra – vysvětlení od Naomi Aldort
  • tipy, nač si dát pozor, co nedělat

A jako bonus na závěr povídání od Alethy Solter: Vztek a agrese, kapitola z knihy Attachment play, o tom, jak to Solter radí zpracovávat hravě.

E-book je ke stažení zdarma  a nechce žádné registrace nebo potvrzovačky. Má 48 stran. Dokončili jsme ho o Vánocích 2018 – pokud to nějaké rodině pomůže nějaký konflikt pořešit smíchem, bude to pro nás ten nejlepší dárek.

Ebook Léčivé hraní  – stahujte zde

 

 

Zdraví Mirka a Lukáš